PYTANIE UŻYTKOWNIKA: Chodzi mi właśnie o te piski, które słyszę gdy odtwarzam nagranie na komputerze. Puszczając to samo nagranie na telefonie i w ogóle ich nie słyszę. 


ODPOWIEDŹ: Wiele osób zgłasza nam, że w zależności od sprzętu lub użytych słuchawek słyszą lub nie słyszą szumy i piski. Słyszalne piski to właśnie zamaskowany głos lektora czytającego pozytywne afirmacje. To, że słyszysz szumy i piski na jednym sprzęcie a na drugim nie, zależy od specyfiki samego urządzenia elektronicznego np w przypadku komputera od rodzaju karty dźwiękowej oraz jakości wbudowanych głośników. Drugim czynnikiem jest Twoja indywidualna wrażliwość słuchowa. 


NAJWAŻNIEJSZE jest to, że słyszenie szumów i pisków jest jedynie efektem ubocznym wynikającym ze specyfiki używanego sprzętu i wrażliwości słuchowej i wcale nie świadczy o tym czy nagranie będzie dla Ciebie skuteczne. Większość osób, które w ogóle nie słyszą ani żadnych szumów ani pisków zgłasza nam, że mają bardzo pozytywne efekty korzystania z nagrań. Głos lektora zamaskowany jest na częstotliwości 14.800 Hz, a nawet słabszej jakości sprzęt czy słuchawki przenoszą częstotliwość do 18.000 Hz lub powyżej. Możesz więc być spokojny gdyż pasmo z pozytywnymi sugestiami nawet jeśli nic nie słyszysz trafia prosto do Twojej podświadomości.


WSKAZÓWKA: Jeżeli Twój sprzęt i Twoja wrażliwość słuchowa sprawia, że wyraźnie słyszysz piski i szumy, lub wręcz są one dla Ciebie nieprzyjemne to zredukuj głośność na swoim sprzęcie do poziomu który jest dla Ciebie komfortowy Sprawdź również jak ustawić prawidłową głośność ścieżki CICHEJ 24h