Pytanie użytkownika: Mogę uznać, że w moim przypadku afirmacje zdały test :)
Mam tylko pytanie... Słuchałam nagrań regularnie przez 36 dni. Czy ich odstawienie nie będzie równoznaczne z powrotem do punktu wyjścia? Czy moje nowe przekonania są czymś trwałym, a może efekty miną wraz z zaprzestaniem słuchania? Czy włączanie sobie afirmacji raz na jakiś czas w przypływie gorszego nastroju będzie miało sens, jeśli nie będę już ich słuchała regularnie?


Odpowiedź: To czy należy kontynuować słuchanie Skutecznych Afirmacji™ zależy od tego czy udało ci się już w pełni zbudować i utrwalić nowe: relacje, przekonania, nawyki. Warto aby były one już mocno ukształtowane i stabilne, aby nowe zachowania przychodziły Ci już naturalnie i automatycznie. To zagwarantuje, że nie powrócą stare nawyki.

Ważne jest również czy w Twoim życiu nie ma źródła negatywnych afirmacji, np osoby która ciągle narzeka, ciągle krytykuje. Pamiętaj, że negatywne zdania lub słowa krytyki wypowiadane również przez innych to nic innego jak negatywne sugestie, które mają wpływ również na Ciebie. W miarę możliwości zredukuj więc ilość negatywnych treści jakie do Ciebie trafiają od innych ludzi. Dotyczy to również telewizji i innych mediów. 

Pozytywne myślenie to tak jak dbanie o wewnętrzną higienę. Nie dopuszczaj do siebie "brudu" i regularnie się oczyszczaj. 

Wiele osób po 1-2 miesiącach słuchania Skutecznych Afirmacji™ czuje, że nie potrzebują już regularnego korzystania z nagrań, a wracają do nich jedynie w gorszych momentach aby pomóc sobie doraźnie i łatwiej i szybciej przez nie przejść. A więc włączanie sobie afirmacji raz na jakiś czas w przypływie gorszego nastroju ma jak najbardziej sens.